Õppides hoolitsema ja aitama!

suvi 2013 035

Märtsis Ida-Viru Ettevõtluskeskuses toimunud koolitusseminaril tutvusime „Ettevõtliku kooli“ programmi võimalustega. Tugikodule tehti ettepanek liituda aktiivsete koolide ja lasteaedade võrgustikuga, kus viiakse läbi erinevaid koostööprojekte laste ettevõtlikkuse arendamiseks.

Nii võttis meiega ühendust kasvataja Külli Kohtla-Järve lasteaiast Kirju-Mirju. Üheskoos Krõllide rühma lastega otsustasime ellu viia idee – lillede kasvatamine tugikodu õue kaunistamiseks.

Kevadel külvasid Krõllide rühma lapsed lillede seemned kastidesse ning hakkasid oma hoole ja rõõmuga nendest taimi kasvatama. Nii saadi isiklik kogemus selle kohta, milliseid erinevaid töid on vaja teha selleks, et seemnest kasvaks õitsev lill.

12. juuni õhtupoolikul oli tugikodu hoov täis askeldamist. Istutasime laste hoole ja armastusega kasvatatud lilled koos laste, lastevanemate, kasvatajate ja tugikodu meeskonnaga maja ette peenardesse ning lillekastidesse. Peagi hakkavad meid oma õitega rõõmustama tagetesed, päikeselised päevalilled, ning suvised daaliad. Suve lõpust ja kooli algusest hakkavad teada andma värvikirevad astrid.

suvi 2013 036

Näitasime külalistele tugikodu ruume ning tuvustasime puuetega lastega perede toetamiseks kavandatud tegevusi. Pärast õues toimetamist oli mõnus maiustada kringli ja puuviljadega. Lapsed said veel mõnda aega mängida ja lustida rühmaruumis.  

Olime väga rõõmsad oma väikeste külaliste üle! Loodame, et „heategude kinkimise pisik“ jääb nende südametesse ning tulevikus võime taas üheskoos midagi toredat ette võtta.

Suured tänud kõigile osalejatele ja abistajatele!

Tugikodu Päikesekiir pere

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.